Rent2Buy išperkamoji nuoma

Esu tikras vartotojiškos visuomenės dalyvis. Perku viską ir daug! Šitą blog’ą rašau, nes noriu pasidalinti alternatyviom galimybėmis PIRKTI!

Kas nesvajoja apie savo būstą? Radau gerą alternatyvą t.y. buto išperkamoji nuoma. Ttai vis didesnį populiarumą Lietuvoje įgaunanti paslauga norintiems įsigyti nuosavą butą be banko paskolos. Sudarius išperkamosios nuomos sutartį su tokią paslaugą teikiančia įmone, pirkėjas paprastai turi 120-ties mėnesių laikotarpį butui išsipirkti. Per šį laikotarpį pirkėjas visiškai išsimoka visą buto vertę ir tampa pilnateisiu jo savininku. Nors ši paslauga atrodo patraukli, būtina įvertinti galimus trūkumus ir pranašumus.

Šiuo metu išperkamosios nuomos būdų galima įsigyti netik butą ar namą, bet taip pat ir automobįlį, audio/video techniką, kompiuterius, buities techniką ar net baldus.

Esu atlikęs rimtą analitinį darbą apie išperkamosios nuomos įmones – kviečiu susipažinti su rezultatu Išperkamosios nuomos įmonių palyginimas

Kur čia “šuo pakastas”?

Galiu Jus užtikrinti – šuo sveikas. Yra įprasta manyti, kad viskas, kas yra ne bankas, kaip lizingai, paskolų įmonės, greitieji kreditai ir kiti alternatyvūs skolinimosi būdai yra brangu. Taip! Kartais tai buna brangiau bent dvigubai, bet (!!!) reikia atsižvelgti į galimybę rinktis.

Galimybė skolintis iš banko yra turtas ir ją reikia įgyti. Tai reiškia, kad reikia turėti gerai apmokamą darbą, neturėti labai daug įsipareigojimų (fiksuojamų pavyzdžiui “Creditinfo”), turimų įsipareigojimų įmokas mokėti presiziškai tvarkingai ir NIEKADA neklysti, nors gyvenimas kartais krečia išdaigas.

Aš esu didesnes nei vidutines pajamas gaunantis jaunuolis, sėkmingai integravęsis ir darbo rinka, gaunantis didesnes nei 2000 Eur / mėn. pajamas ir dėl kelių įmokų vėlavimų aš šiuo metu esu priskirtas žemiausiam “E” kreditingumo reitingui ir kiekvieną kartą kai bandau pasiskolinti ar nusipirkti daiktą lizingu – Pardavėjas įvedęs mano asmens kodą mato užrašą:

Kreditoriams nerekomenduojama suteikti kredito ar prekių/paslaugų išsimokėtinai

Taigi, tinkamo kreditingumo reitingo arba pastovių (Samdomo darbo) pajamų neturėjimas privertė mane ieškoti alternatyvių lizingo ir išperkamosios nuomos galimybių. Tai be jokios abejonės yra šiek tiek brangiau, bet tokia jau yra kaina, kai paprastai iš banko pasiskolinti negali. Apie tai ir yra šitas mano blog’as.

Kas yra „Rent2buy“?

„Rent2buy“ paslauga Lietuvoje pradėta siūlyti 2015 m. Ji suteikia galimybę įsigyti būstą, jei pirkėjas neturi sukaupęs pradinio įnašo. Išsirinkęs būstą, pirkėjas tam tikrą nustatytą laikotarpį kiekvieną mėnesį moka sutartą nuomos kainą, kuri padengia 15-30 proc. pradinio įnašo dalį per sutarties laikotarpį.

Visą „Rent2buy“ sutarties laikotarpį būstas lieką pardavėjo nuosavybėje. Priklausomai nuo šią paslaugą teikiančios įmonės, gali būti taikomas vienkartinis sutarties sudarymo mokestis ir 2-3 mėnesių nuomos dydžio užstatas.

Reikia atkreipti dėmesį, kad NT vystytojai tokiu būdu visų savo siūlomų būstų neparduoda, nes pinigus gauna tik po dviejų ar trijų metų. Tokia paslauga dažniausiai siūloma, kai NT vystytojai turi pinigų ir gali sau leisti tai daryti. Tačiau, kartais pasinaudojant „Rent2buy“ teikiama galimybe parduodami nepatrauklūs, ilgą laiką neparduoti būstai. Tačiau yra paslaugų teikėjų, pavyzdžiui BePradinio.lt išperkamosios nuomos platforma, kurie leidžia Rent2Buy būdų įsigyti bet kurį naujos statybos būstą.


Rent2BuyIšperkamoji nuoma
SkirtumasSkirta sukaupti pradinį įnąšąSkirta išsipirkti visą būsto vertę
Sukaupiama buto vertė per sutarties terminą0-30% 100%
Tikrinamos pajamosTinkamos bet kokios gaunamos pajamosNetikrinama
Pradinis įnašas0-30%15-30%
Sutarties terminas24-36 mėn24-120 mėn.
Sutarties sąlygų keitimasGalimas abipusiu sutarimuGalimas abipusiu sutarimu
Turto vertinimasNeprivalomasNeprivalomas
Išankstinis grąžinimasPo 12 mėn.Po 12 mėn.
Skaityti plačiau
Bepradinio.lt duomenys


Kaip tai veikia Lietuvoje?

 • Sutariama dėl pradinės įmokos (paprastai 5 proc. būsto kainos).
 • Sutariama dėl sumos kuri bus kaupiama (15-30% būsto kainos)
 • Sutariama kas mėnesį mokama nuomos kaina (kurios dalis bus pridėta prie pirkimo kainos).
 • Sutariama būsto pirkimo/pardavimo kaina.
 • Sutariamas terminas per kurį būstas bus nupirktas (dažniausiai per 24-36 mėnesius).
 • Pasirašoma sutartis.
 • Pirkėjas įsikelia savo naujuosius namus.
 • Per sutartą laikotarpį naujasis būsto savininkas gali bet kada kreiptis į banką dėl paskolos gavimo ir įsigyti būstą.

Skaitykite plačiau Kaip veikia Rent2Buy paslauga praktikoje.

„Rent2Buy“ nauda

„Rent2Buy“ paslauga gali būti yra patraukli jaunoms šeimoms, kurioms pradinį įnašą kaupti naudingiau jau mokant už savo būsimą būstą, nei nuomotis laikiną būstą ir tuo pačiu metu kaupti pradinį įnašą nuosavam būstui. „Rent2Buy“ paslaugas siūlančios įmonės pirkėjui padeda įsigyti tiek naujos, tiek senos statybos būstą su daline ar pilna vidaus apdaila. Vis dėlto, dauguma „Rent2Buy“ būstų yra parduodami su pilna apdaila. „Rent2Buy“ paslauga pristatoma kaip itin lanksti ir patogi pirkėjui. Vienas iš nurodomų privalumų – galimybė pačiam nuomininkui pasirinkti, kaip įsirengti naujos statybos būstą.

 • Jei pora, iš kurių kiekvienas uždirba bent vidutinį Lietuvos atlyginimą jau gali sudaryti „Rent2Buy“ sutartį.
 • Po 12 mėn., pirkėjas gali bet kada atlikti išankstinį mokėjimą ir įsigyti būstą,
 • Būsto kaina per sutarties laikotarpį nedidės, o vertė potencialiai gali išaugti. 
 • Pirkėją ištikus finansinėms bėdoms, „Rent2Buy“ sutartį galima pratęsti iki 120 mėnesių arba perleisti kitiems asmenims.
 • Tinkamos bet kokios gaunamos pajamos
 • Sutarties sąlygų keitimas su pardavėju galimas abipusiu sutarimu.

Kas bus jeigu negausite paskolos?

Jei negausite paskolos, tuomet yra galimybė su „Rent2Buy“ paslaugą teikiančia įmone tartis dėl sutarties pratęsimo. Paprastai sutartis gali pratęsta dar pusei metų ar net daugiau. Pavyzdžiui Bepradinio.lt platforma dažnai siūlo neribotą sutarties pratęsimą arba netgi pilną būsto išsipirkimą be banko paskolos. Taip pat minėtoji platforma sutartį leidžia perleisti kitam asmeniui ir neprarasti pinigų. Nesusitarus dėl sutarties pratęsimo ar jos nepavykus perleisti kitam asmeniui – sumokėtos įmokos negrąžinamos ir laikoma, kad žmogus gavo būsto nuomos paslaugą, t.y. nuomavosi būstą ir jame gyveno. Bet tai yra labai išskirtinis atvejis, kadangi Rent2Buy paslaugos teikėjai visais atvejais yra linkę sudaryti klientui sąlygas iš situacijos išeiti be didelių nuostolių.

Rent2Buy rizikos

Rent2Buy paslauga yra apipinta įvariais mitais ir gandais. Pasinaudojus “Google” paieška beveik kiekviename portale galima rasti straipsni, jog tai yra rizika, bet… reikėtų patikslinti keletą momentų:

 • Rent2Buy paslaugos teikėjas pasilikti sukauptą būsto dalį pageidauja tik tada, kai pats Pirkėjas nerodo geros valios ir noro spręsti situaciją;
 • Nepaisant patrauklios galimybės greitai ir beveik be jokio pradinio įnašo įsikelti į norimą būstą, reikėtų protingai ir atsakingai įsivertinti tai, jog 1-3 metai yra gana didelis laiko tarpas ir numatyti kas bus poto – gana sudėtinga;
 • Sutarties pabaigoje nepavykus susitarti su banku, visada bus galimybė pratęsti Rent2Buy sutartį papildomam terminui, per kurį galėsite bandyti atitikti banko reikalavimus;
 • Per papildomai Jums suteiktą laikotarpį, bendru sutarimu su Rent2Buy paslaugos teikėju, galima tiesiog būsta parduoti

Tai reziumuojant visas rizikas galima sutikti, kad rizikų yra daug, tačiau visos jos yra valdomos abipusiu sutarimu. Sukauptų pinigų praradimas geranoriškai ieškant sprendimo yra minimalus.

Jeigu jau nusprendėte pasinaudoti “Rent2Buy”

Pasikalbėkite su banku. Prieš pasirašant nuomos sutartį, pasikalbėkite su banku ir gaukite patvirtinima, kad dabartinėmis pirkėjo finansinėmis sąlygomis jie išduotų tam tikro dydžio paskolą. Reikia turėti omenyje, kas bankas nesuteikia garantijos, jog po dviejų metų ar trejų suteiks paskolą.

Laikykitės finansinės drausmės. Lietuvos banko sukurti „Atsakingojo skolinimo nuostatai”, reglamentuoja, kam ir koks kreditas gali būti suteikiamas. Pagrindinė nuostata teigia tai, jog klientas uždirbants 1000Eur, gali maksimaliai turėti 400Eur įsipareigojimų, todėl tiek prieš pasirašant sutartį, tiek jos eigoje venkite bet kokiu kitų įsipareigojimų (kredito kortelės, lizingai ir pan.)

Išvados

Sandoris pirkti būstą su paskola daugeliui žmonių visiškai įprastas ir nepavojingas. Tačiau, pirkti būstą nesukaupus dalies santaupų turi savo rizikų, kurias kaip jau aprašyta aukščiau abipusėm pastangom galima suvaldyti.

„Rent2Buy“ paslauga pradėta siūlyti siekiant prisitaikyti prie jaunų klientų neturinčių galimybių greitai sukaupti reikiamą pinigų sumą pradiniam įnašui, tačiau šis būdas yra paremtas prielaidomis kad viskas vyks pagal planą. Rent2Buy sutarties laikotarpiu reikėtų laikytis maksimalios finansinės drausmės ir atsiradus nesklandumams nedelsiant kreiptis į paslaugos teikėją.

Prieš pasirašydamas išperkamosios nuomos sutartį pirkėjas privalo aiškiai suprasti teikiamos paslaugos ypatybes, riziką bei aplinkybes, dėl kurių galima netekti sumokėtų įmokų bei teisės įsigyti būstą. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar nuomos sutartyje numatytos įvairios išlygos, kurios taptų aktualios pablogėjus pirkėjo finansinei situacijai. Pavyzdžiui, ar sutartyje numatyta galimybė pratęsti nuomos laikotarpį, kuri gali padėti išvengti sumokėtų nuomos įmokų, kaip pradinio įnašo, praradimo.

Žmonėms, atsainiai vertinantiems savo finansines galimybes ir neturintiems finansinės drausmės, nepratusiems taupyti ir lengvabūdiškai “taškant” uždirbamus pinigus – šita ar bet kuri kita finansinė priemonė gali būti pavojinga. Visiems kitiems atsakingiems žmonėms tai yra alternatyvi galimybė įsigyti svajonių būstą.

Ieškantiems socialiai atsakingo išperkamosios nuomos paslaugų teikėjo aš asmeniškai rekomenduoju BePradinio.lt – Išperkamosios nuomos platformą . Jeigu norėtumėte palyginti keletą išperkamosios nuomos įmonių, kviečiu paskaityt mano analizę Išperkamosios nuomos įmonių palyginimas

One reply on “Rent2Buy išperkamoji nuoma”

Mano vardas Valeria Marco, prieš 6 mėnesius mano verslas žlugo, neturėjau vilties vėl pradėti savo verslą. Bandžiau pasiskolinti pinigų iš banko, tačiau neturėjau pakankamai pinigų kreditinėje kortelėje ir neturėjau turto kaip užstato, kad galėčiau gauti paskolą, tada labai artima mano draugė Camila Diego supažindino mane su tikru paskolos skolintoju internetu. GINA MORGAN LOAN COMPANY LTD. Šios moters paskolų bendrovė galėjo man duoti 160 000 eurų paskolą be jokio turto kaip užstato ar kredito kortelės, tačiau ji man ją suteikė patikėjimu. Taigi, mano draugai, pasakiau sau, kodėl esu savanaudis, todėl nusprendžiau pasidalyti šia informacija su visais. Jei jums reikia paskolos iš patikimo paskolos davėjo, susisiekite su Gina Morgan per jos „WhatsApp“: +393510840300 ir el. Paštu: [email protected]

Ką manote apie straipsnį?

Jūsų el.pašto adresas nebus niekur publikuojamas. Privalomi laukai pažymėti *