Išperkamoji nuoma – “Bepradinio.lt” ir “Numai” palyginimas

Šiandien naudodamasis “Google” paieška pastebėjau, jog išperkamosios būstų nuomos rinkoje jau yra atsiradusios kelios įmonės, siūlanti vieną ir tą pačią paslaugą. Įmonės paslaugas vadina skirtingai – “Išperkamoji nuoma“, “Rent2Buy“, “Nuomokis ir pirk“. Tai rodo, kad šioje paslaugų grupėje jau atsirado konkurencija ir nors šią paslaugą jau esu analizavęs kitame puslapyje Buto išperkamoji nuoma, bet šį kartą pabandysiu paanalizuoti “Bepradinio.lt” ir “Numai” teikiančias išperkamosios būstų nuomos paslaugas.

Kokios tai įmonės?

Bepradinio.ltNumai
Veiklos pradžia20192019
BuveinėKaunasVilnius
Darbuotojų47
Miestai, kuriuos
galima nuomotis būstą
Vilnius, Kaunas,
Klaipėda, kiti didieji miestai
Vilnius
Kokius būstus galima nuomotis?Naujai pastatytus,
Senos statybos
Naujai pastatytus
Minimali būsto kainanuo 30 000 €nuo 50 000 €

Verta paminėti, jog analizuodamas šias įmonės taip pat radau dar keletą brokerių siūlančių tokias paslaugas, taip pat kelis vystytojus, tačiau tiesa sakant nesupratau nei ką jie siūlo, nei kokiom sąlygom, tai kaip klientas tokių variantų net nesvarstyčiau.

Kokius būstus ir kur galima nuomotis?

Vertinant pagrindinę informaciją apie pagrindines įmones akivaizdu, jog “Numai” vykdydami savo veiklą Vilniuje, tik pačiame Vilniuje ir siūlo galimybę nuomotis būstą. Vilnius siūlo didžiulę naujų būstų pasiūlą, galbūt todėl ši įmonė į kitus miestus ir nesiplęčia. “Bepradinio” siūlo galimybę įsigyti ir senos statybos būstus visuose didžiuosiuose miestuose. “Bepradinio” taip pat siūlo nuomotis ir mūrinius sodo namus tinkamus ir nuolatiniam gyvenimui.

Kaip su būsto įsirengimu?

Abi įmonės siūlo galimybę įsirengti būstą “iki rakto”. Reikėtų tik atkreipti dėmesį, kad sąlygos pas šias įmones gana skirtingos:

Bepradinio.ltNumai
Ar galite nuomojamą
būstą pilnai įsirengti patys?
TaipTaip, yra sąlygų*
Kiek kainuoja jei būstą
įrengia pati įmonė?
300-350 €/kv500-600 €/kv

* Numai taiko 10% administravimo mokestį. Jei įrengimo sąmata būtų 20000€, Jums tai papildomai kainuotų 2000 €

Galbūt dėl to, jog būstai įrengiami Vilniuje, tačiau įrengimo kaina skiriasi gana reikšmingai. Tampa sunkiau palyginti kai skiriasi įrengimo kąštai, bet akivaizdu, kad skyrę ta pačią sumą būsto nuomai (ir tikėtina būsimam pirkimui), vienu atveju galite įsigyti pigesnį būstą, kitu atveju brangesnį.

Bepradinio.ltNumai
Būsto kaina85 000 €75 000 €
Įrengimo išlaidos15 000 €25 000 €
Galutinė būsto kaina100 000 €100 000

Labai svarbu atkreipti dėmesį, jog brangesnis įsirengimas, nebutinai reiškia, kad būsto kaina atitinkamai bus didesnė. Palyginimas rodo, kad “Numai” atveju įgysite sąlyginai 10 000 € mažesnės vertės būstą.

Svarbiausias klausimas: Pas ką įmoka mažiausia ir ekonomiškai naudingiausia?

Tai yra turbut visos šios analizės esmė. Nors skirtumai gali pasirodyti nereikšmingi, tačiau vertinant tai, jog nuomos sutartis yra ilgalaikė – per šį terminą skirtumas susiveda yra gana nemažas sumas. Kad galėčiau aiškiai ir teisingai palyginti tas pačias paslaugas, pasirinkau identiškos galutinės kainos (100.000 € su įrengimu) ir ploto (50 kv.) būstus. Kad galėčiau aiškiai ir teisingai palyginti tas pačias paslaugas, pasirinkau identiškos kainos (100.000 €) ir ploto ( 50 kv2) būstus.

Įmokų palyginimas

Bepradinio.ltNumai
Mėnesinė įmoka800 €873 €
Kokia dalis įskaitoma
į būsto vertę
33-49% 23%
Įmokų skirtumas per
36 mėn.
2628 €

Pradiniai mokėjimai, mokesčiai ir praradimai

Bepradinio.ltNumai
Nuomos depozitas3200 €980 €
Avansas0 €3750 €
Viso:3200 €4730 €
Praradimas dėl būsto
įrengimo kainos
10000 €

Kitos sąlygos ir galimybės

Bepradinio.ltNumai
Galimybė įnešti
didesnį avansą
Yra Nėra
Minimalus
sutarties terminas
12 mėn.12 mėn.
Maksimalus
terminas
240 mėn.60 mėn.
Pradinį įnašą
bankui sukauptumėtė
per
50 mėn.55 mėn.
Pilnai būstą
išsipirktumėte per
240 mėn.495 mėn.

Išvada

  • Jausmas, kad “Bepradinio” aktyviai stebi savo konkurentus ir bet kokia kaina stengiasi būti “pigiausias” ir “geriausias”. Manau iš šios kovos vienareikšmiškai išloš klientai;
  • “Numai” yra seniausiai dirbanti įmonė šioje srityje ir greičiausiai turi didžiausią išperkamosios nuomos būstų portfelį, bet deja šiai dienai yra brangiausia;
  • Renkantis “Numai” reikėtų nusiteikti nebesirūpinti būsto įrengimu patiems bei pasiruoši permokėti bent kelis šimtus eurų už kiekvieną būsto kvadrato plotą;
  • Su mažiausia suma pradėti gyventi galėtumėte su “Bepradinio”
  • Jeigu ieškote būsto ne Vilniuje ir jeigu dar tai yra senos statybos būstas – Jums padėti tik “Bepradinio”