Audio ir video technikos išperkamoji nuoma

Esu tikras vartotojiškos visuomenės dalyvis. Perku viską ir daug! Šitą blog’ą rašau, nes noriu pasidalinti alternatyviom galimybėmis PIRKTI!

Kas nesvajoja apie naują ir modernią audio arba video techniką? Radau gerą alternatyvą t.y. audio ir video technikos išperkamoji nuoma. Tai vis didesnį populiarumą Lietuvoje įgaunanti paslauga norintiems įsigyti šią elektroniką be banko paskolos. Sudarius išperkamosios nuomos sutartį su tokią paslaugą teikiančia įmone, pirkėjas paprastai turi 36 mėnesių laikotarpį audio ir video technikai išsipirkti. Per šį laikotarpį pirkėjas visiškai išsimoka visą technikos vertę ir tampa pilnateisiu jos savininku. Nors ši paslauga atrodo patraukli, būtina įvertinti galimus trūkumus ir pranašumus.

Šiuo metu išperkamosios nuomos būdų galima įsigyti netik butą ar namą ar sodo namelį, bet taip pat ir automobilį, audio/video techniką, kompiuterius, buities techniką ar net baldus.

Kur čia “šuo pakastas”?

Galiu Jus užtikrinti – šuo sveikas. Yra įprasta manyti, kad viskas, kas yra ne bankas, kaip lizingai, paskolų įmonės, greitieji kreditai ir kiti alternatyvūs skolinimosi būdai yra brangu. Taip! Kartais tai būna brangiau bent dvigubai, bet (!!!) reikia atsižvelgti į galimybę rinktis.

Galimybė skolintis iš banko yra kaip turtas ir ją reikia įgyti. Tai reiškia, kad reikia turėti gerai apmokamą darbą, neturėti labai daug įsipareigojimų (fiksuojamų, pavyzdžiui, “Creditinfo”), turimų įsipareigojimų įmokas mokėti preciziškai tvarkingai ir NIEKADA neklysti, nors gyvenimas kartais krečia išdaigas.

Aš esu didesnes nei vidutines pajamas gaunantis jaunuolis, sėkmingai integravęsis į darbo rinką, gaunantis didesnes nei 2000 Eur / mėn. pajamas, ir dėl kelių įmokų vėlavimų, aš šiuo metu esu priskirtas žemiausiam “E” kreditingumo reitingui ir kiekvieną kartą kai bandau pasiskolinti ar nusipirkti daiktą lizingu – Pardavėjas įvedęs mano asmens kodą mato užrašą:

Kreditoriams nerekomenduojama suteikti kredito ar prekių/paslaugų išsimokėtinai

Taigi, tinkamo kreditingumo reitingo arba pastovių (samdomo darbo) pajamų neturėjimas privertė mane ieškoti alternatyvių lizingo ir išperkamosios nuomos galimybių. Tai be jokios abejonės yra šiek tiek brangiau, bet tokia jau yra kaina, kai paprastai iš banko pasiskolinti negali. Apie tai ir yra šitas mano blog’as.

Kuo išperkamoji nuoma skiriasi nuo banko paskolos?

Išperkamoji nuoma Lietuvoje nėra kažkokia naujiena ir yra taikoma jau labai seniai. Tai daikto įsigijimo būdas, kai sutartą laikotarpį mokate mėnesines įmokas bei išsimokate visą daikto vertę be banko paskolos. Finansinė paslauga, suteikianti galimybę PIRKĖJUI naudotis norima preke, apmokėjus tik dalį jos vertės. Likusi suma sumokama lizingo kompanijai dalimis pagal nustatytą grafiką. Paslauga teikiama fiziniams asmenims, nusprendusiems neatidėti patogaus gyvenimo rytojui ir naudotis patikusia preke jau dabar.

Šią paslaugą, tam tikra prasme, galima pavadinti ” lizingu”

Kalbant apie bankus… Jie suteikia galimybę įsigyti brangesnius pirkinius kaip audio ir video techniką mažesnėmis palūkanomis, nei siūlo išperkamosios nuomos ar lizingo bendrovės. Tačiau įvairūs procesai, asmens kreditingumo vertinimas, pajamų bei įsipareigojimų tikrinimas bei biurokratija dažnai užstoja kelią naujam pirkimui.

Kaip tai veikia Lietuvoje?

 1. Parduotuvėje išsirenkate sau patinkančią audio ir video techniką.
 2. Parduotuvės arba lizingo kompanijos darbuotojui pateikiate asmens dokumentą.
 3. Nepamirškite, darbo stažas paskutinėje darbovietėje turi būti ne mažesnis nei 4 mėn.
 4. Norint gauti lizingą, reikia būti sulaukus 18 metų.
 5. Išsirenkate išsimokėjimo terminą (dažniausiai iki 60 mėn.)
 6. Sutariate dėl pradinės įmokos (dažnu atveju tai 0% vertės).
 7. Pasirašote sutartį.
 8. Išeinate iš parduotuvės su nauja audio ir video technika.

Gali pasirodyti, kad tai ne toks ir trumpas ar paprastas procesas, bet dažnu atveju jis užtrunka gerokai greičiau nei banke – pačio apsipirkimo metu.

Skaitykite plačiau: Audio ir video technikos išperkamoji nuoma.

Išperkamosios nuomos nauda

Išperkamosios nuomos paslauga yra gana lanksti ir patogi pirkėjui. Ji gali būti patraukli šioms žmonių grupėms:

 • Dirbantiems su verslo liudijimu ar individualia veikla;
 • Dirbantiems užsienyje;
 • Neseniai įsidarbinusiems;
 • Neturintiems santaupų.

Audio ir video technikos išperkamaja nuomą siūlančios įmonės pirkėjui padeda įsigyti tiek naują, tiek seną aparatūrą. Vienas iš nurodomų privalumų – galimybė pačiam nuomininkui pasirinkti, kokio dydžio įmoka bus mokama, žinoma, įmokos dydis priklauso nuo sutarties termino.

Kiti privalumai:

 • Pirkėjas gali bet kada atlikti išankstinį mokėjimą ir refinansuoti išperkamosios nuomos sutartį;
 • Technikos kaina per sutarties laikotarpį nedidės;
 • Pirkėją ištikus finansinėms bėdoms, bandoma ieškoti geriausio bendro sutarimo;
 • Tinkamos bet kokios gaunamos pajamos;
 • Audio ir video techniką pasiimti galima nedelsiant;
 • Palūkanos potencialiai nėra labai didelės.

Ar išperkamoji nuoma yra brangiau už banką?

Taip. Vienareikšmiškai! Tačiau nepaisant to ar perkant būstą, automobilį ar buities techniką ar baldus – visada geriau naudotis banko paslaugomis, tačiau ne visiems tai pavyksta dėl prastos kreditinės istorijos arba iš smulkaus verslo ar individualios veiklos gaunamų pajamų.

Kita vertus, viskas priklauso nuo kiekvienos išperkamosios nuomos arba lizingo bendrovės. Visos jos gali turėti skirtingas sąlygas. Pavyzdžiui… Viena bendrovė gali pasiūlyti menką finansuojamą sumą, bet ji nereikalaus pradinės įmokos. Arba kitu atveju, turėsite ilgą išsimokėjimo periodą, per kurį mokėsite mažas įmokas, tačiau jūsų pirkinys per šį terminą gali pabrangti iki 3%. Kitos bendrovės, atrodo turi tobulas sąlygas išsipirkimui – jokio pradinio mokesčio, jokio lizingo pabrangimo, lankstus terminas. Tačiau reikėtų būti atsargiam ir perskaityti sutartį dar prieš ją pasirašant ir įsitikinti, kad viskas taip „gražu“.

Čia manau, išvadas galite pasidaryti patys.

Išperkamosios nuomos rizikos

Išperkamosios audio ir video technikos nuomos paslauga yra apipinta įvariais mitais ir gandais. Atlikus “Google” paiešką, beveik kiekviename lietuviškame naujienų portale galima rasti straipsnį, jog tai yra rizika, bet… reikėtų patikslinti keletą momentų:

 • Išperkamosios nuomos paslaugos teikėjas, pasilikti įsigytą daiktą pageidauja tik tada, kai Pirkėjas nesilaiko sutartyje nurodytų punktų;
 • Nepaisant patrauklios galimybės greitai ir beveik be jokio pradinio įnašo įsigyti naują audio ir video techniką, reikėtų protingai ir atsakingai įsivertinti visus aspektus ir nepamiršti jog 1-3 metai yra gana didelis laiko tarpas, taigi numatyti kas bus po daugelio metų – gana sudėtinga;
 • Iškilus finansinėms ar kitoms problemoms – visada bus galimybė problemas spręsti, kaip pavyzdžiui pratęsti išperkamosios nuomos sutartį papildomam terminui, nukelti mokėjimą ir pan.;

Darant išvadą apie išperkamosios nuomos rizikas, galima teigti, jog visos jos yra valdomos ir esant abipusiam sutarimui finansiniai nuostoliai negręsia.

Jei jau nusprendėte pasinaudoti išperkamąja nuoma

Išsirinkite prieinamos vertės techniką. Turėkite omenyje, jog turto vertės sukaupimas per sąlyginai trumpą terminą natūraliai padidins įmokas. Taip pat, prie įmokos gali prisidėti palūkanos ar papildomi mokesčiai. Atsakingai vertinkite savo galimybes.

Laikykitės finansinės drausmės. Lietuvos banko sukurti „Atsakingojo skolinimo nuostatai” reglamentuoja, kam ir koks kreditas gali būti suteikiamas. Pagrindinė nuostata teigia tai, jog klientas uždirbantis 1.000 €, gali maksimaliai turėti 400 € įsipareigojimų, todėl tiek prieš pasirašant sutartį, tiek jos eigoje, venkite bet kokių kitų įsipareigojimų (kredito kortelės, lizingai ir pan.)

Apsvarstykite. Neatmeskite galimybės po 1, 2, 3 ar 5 mėnesių sumokėti likusios sumos, žinoma, jei jums pavyks tą sumą sutaupyti. Tai bus pigiau, sumažins Jūsų finansinę naštą bei galėsite pagaliau atsikratyti įmokų ir sutaupysite, nes turimos palūkanos bus perskaičiuotos.

Išvados

Audio ir video techniką išperkamosios nuomos būdu nusprendęs įsigyti asmuo turi gerai apsvarstyti savo norus ir galimybes. Jis turėtų įvertinti gaunamas nuolatines pajamas, apskaičiuoti mėnesio einamąsias išlaidas ir kitus įsipareigojimus, pamąstyti, kokia mėnesinė įmoka jam bus „įkandama“.

Audio ir video techniką pagal išperkamąją nuomą galima pirkti šiuo būdu: a) planuojant per pasirinktą laiką visiškai už juos išsimokėti.

Audio ir video technikos išperkamoji nuoma yra vienareikšmiškai brangesnė, tačiau suteikia kitų naudų ir galimybiu. Ją pradėta siūlyti siekiant prisitaikyti prie klientų neturinčių galimybių pasiskolinti iš banko. Išperkamosios nuomos sutarties laikotarpiu reikėtų laikytis maksimalios finansinės drausmės ir atsiradus nesklandumams nedelsiant kreiptis į paslaugos teikėją.

Prieš pasirašydamas išperkamosios nuomos sutartį pirkėjas privalo aiškiai suprasti teikiamos paslaugos ypatybes, riziką bei aplinkybes, dėl kurių galima netekti sumokėtų įmokų bei teisės įsigyti audio ir video techniką. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar nuomos sutartyje numatytos įvairios išlygos, kurios taptų aktualios pablogėjus pirkėjo finansinei situacijai. Pavyzdžiui, ar sutartyje numatyta galimybė pratęsti nuomos laikotarpį, kuri gali padėti išvengti sumokėtų nuomos įmokų praradimo.

Žmonėms, atsainiai vertinantiems savo finansines galimybes ir neturintiems finansinės drausmės, nepratusiems taupyti – šita ar bet kuri kita finansinė priemonė gali būti pavojinga.

Reikia atsakingai rinktis išperkamosios nuomos įmonę, kadangi yra įmonių, kurios nesivadovauja etiško ir socialiai atsakingo verslo principu. 

Išbandžiau keletą išperkamosios baldų nuomos paslaugų teikėjus ir asmeniškai rekomenduoju www.bekredito.lt